REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
firma
Pokaż firmę
TO-MAG Sp. z.o.o.
Wrocław, ul. Hubska 44-48
firma
Pokaż firmę
To Studio Paweł Wręczycki
Pod Warszawą powstaje nowy park handlowy Gliniankaartykuł
Pokaż artykuł
Pod Warszawą powstaje nowy park handlowy Glinianka
Pod Warszawą, w miejscowości Łubna, w gminie Góra Kalwaria (powiat piaseczyński), powstaje nowy park handlowy Glinianka. Inwestycja realizowana jest przez spółkę z grupy REDKOM Development – dewelopera z wieloletnim doświadczeniem, który realizuje projekty w branżach retail, logistycznej i mieszkaniowej.
Elektrownia Ostrołęka B zmniejsza wpływ na środowisko. Wielka modernizacja bloku nr 3 zakończonaartykuł
Pokaż artykuł
Elektrownia Ostrołęka B zmniejsza wpływ na środowisko. Wielka modernizacja bloku nr 3 zakończona
Grupa Energa, będąca częścią Grupy ORLEN, zakończyła ważną modernizację bloku nr 3 elektrowni węglowej w Ostrołęce. Jednostka jest gotowa do współspalania większej ilości biomasy (50 proc. udziału energetycznego w paliwie, w porównaniu do wcześniejszych 30 proc.), co wpłynie na obniżenie jej emisyjności i oddziaływania na środowisko.
TAURON planuje wielką inwestycję na terenie Elektrowni Łagiszaartykuł
Pokaż artykuł
TAURON planuje wielką inwestycję na terenie Elektrowni Łagisza
Grupa TAURON analizuje możliwość budowy nowego źródła ciepła na terenie Elektrowni Łagisza w Będzinie. Nowy system ciepłowniczy ma obejmować gazową jednostkę kogeneracyjną o mocy 140 MWt/120 MWe przystosowaną do produkcji na bazie paliw zeroemisyjnych, jednostkę wykorzystującą technologię Power to Heat oraz akumulator ciepła. Energia z tego hybrydowego systemu ma zastąpić wolumen produkowany w obecnej jednostce węglowej. To kolejny etap w realizacji strategii Grupy TAURON ogłoszonej przez zarząd na lata 2025-2035 i ważny krok w kierunku transformacji energetycznej.
Na Dolnym Śląsku działa największy w Europie trakcyjny magazyn energii, który zasila polską kolej [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku działa największy w Europie trakcyjny magazyn energii, który zasila polską kolej [FILM]
Na Dolnym Śląsku, w miejscowości Garbce niedaleko Żmigrodu (50 kilometrów od Wrocławia) od ponad dwó...
Orlen Synthos Green Energy powiększa biuro w wieżowcu Q22artykuł
Pokaż artykuł
Orlen Synthos Green Energy powiększa biuro w wieżowcu Q22
Zajmująca się wdrażaniem małych modułowych reaktorów jądrowych SMR w Polsce firma Orlen Synthos Green Energy zajęła dodatkową przestrzeń na 27 piętrze biurowca. Przedłużyła także okres obowiązywania obecnej umowy na 26 piętrze. Łącznie biuro OSGE będzie teraz zajmować 2 200 metrów kwadratowych. W transakcji pośredniczyła firma JLL, która odpowiadała również za wsparcie w zakresie nadzoru technicznego nad przebudową powierzchni oraz wykonawstwo prac.
Na Dolny Śląsk wchodzi węgierski koncern MOL. Znamy lokalizacje wszystkich stacji paliw [LISTA]artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolny Śląsk wchodzi węgierski koncern MOL. Znamy lokalizacje wszystkich stacji paliw [LISTA]
Na Dolnym Śląsku zadebiutuje nowa marka stacji paliw. Będzie to europejski gigant, węgierski koncern MOL. To efekt transakcji dokonanej przez PKN Orlen, który sprzedał tej węgierskiej firmie łącznie ponad 400 stacji w całej Polsce, w tym 40 w województwie dolnośląskim. Większość z nich należała dotąd do sieci Lotos.
Podwrocławska fabryka LG Energy Solution dostarczy moduły akumulatorów litowo-jonowych NCM do autobusów Solarisartykuł
Pokaż artykuł
Podwrocławska fabryka LG Energy Solution dostarczy moduły akumulatorów litowo-jonowych NCM do autobusów Solaris
LG Energy Solution, wiodący światowy producent zaawansowanych akumulatorów litowo-jonowych, oraz Impact Clean Power Technology (ICPT), wiodący światowy dostawca systemów akumulatorowych o dużej wytrzymałości do transportu publicznego, ogłosiły podpisanie umowy na dostawę modułów akumulatorów litowo-jonowych NCM.
Energa Green Development przejmuje projekt budowy dużej elektrowni fotowoltaicznej na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Energa Green Development przejmuje projekt budowy dużej elektrowni fotowoltaicznej na Dolnym Śląsku
Energa Green Development (EGD), spółka zależna Energi odpowiedzialna za rozwój lądowych źródeł odnawialnych, nabyła pełen pakiet udziałów w spółce celowej realizującej projekt budowy elektrowni fotowoltaicznej PV Serby (woj. dolnośląskie, pow. głogowski) o mocy 112 MW. Obecnie spółka EGD ma w swoim portfolio ponad 1,1GW projektów OZE typu greenfield o różnym stopniu zawansowania.
NFOŚiGW i Orlen Synthos Green Energy będą współpracować przy budowie małych elektrowni jądrowych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
NFOŚiGW i Orlen Synthos Green Energy będą współpracować przy budowie małych elektrowni jądrowych w Polsce
Określenie warunków współdziałania w zakresie budowy w Polsce niedużych, modułowych elektrowni jądrowych opartych na technologii SMR (ang. Small Modular Reactors) – to główny cel umowy o współpracy, która dzisiaj (16 marca) została podpisana w Warszawie pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) a spółką Orlen Synthos Green Energy (OSGE).
Na Opolszczyźnie został uruchomiony pierwszy w Polsce wielkoskalowy magazyn energii pracujący samodzielnie artykuł
Pokaż artykuł
Na Opolszczyźnie został uruchomiony pierwszy w Polsce wielkoskalowy magazyn energii pracujący samodzielnie
Na Opolszczyźnie oficjalnie uruchomiono pierwszy w Polsce wielkoskalowy magazyn energii działający samodzielnie, bez powiązania z farmą wiatrową czy fotowoltaiczną. Instalacja w Starym Grodkowie to projekt, który wyznacza nowy kierunek dla krajowej energetyki — magazynowanie energii przestaje być dodatkiem, a staje się infrastrukturą krytyczną, niezbędną do stabilizacji sieci i integracji rosnącej liczby OZE.
[śląskie] El. Jaworzno: 13 marca kolejna rozprawa przed KIOartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] El. Jaworzno: 13 marca kolejna rozprawa przed KIO
W środę, 13 marca odbędzie się kolejna rozprawa przed Krajową Izb Odwoławczą, podczas której Izba bę...
Duński Vestas rusza z rekrutacją w Goleniowie. Nowe miejsca pracy w branży energetyki wiatrowejartykuł
Pokaż artykuł
Duński Vestas rusza z rekrutacją w Goleniowie. Nowe miejsca pracy w branży energetyki wiatrowej
Duński gigant energetyki wiatrowej Vestas ogłosił harmonogram zatrudnienia do niedawno przejętej fabryki łopat turbin w Goleniowie pod Szczecinem. To ważny krok w rozwoju sektora OZE w Polsce i Europie.
Kolejna ważna inwestycja w Rafinerii Gdańskiej gotowaartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna ważna inwestycja w Rafinerii Gdańskiej gotowa
Zakończono wymianę pieców na wszystkich czterech instalacjach Clausa w Rafinerii Gdańskiej. W przeciwieństwie do swoich poprzedników, nowe aparaty zostały od początku zaprojektowane do utylizacji siarkowodoru przy użyciu powietrza wzbogaconego w tlen. Tym samym znacząco obniżyło się ryzyko ich awarii i jednocześnie poprawiło bezpieczeństwo pracowników. Jest to o tyle istotne, że w ciągu ostatniej dekady nominalna zdolność produkcyjna siarki zakładu w Gdańsku wzrosła o ponad 100 ton na dobę.
Ponad dwukrotne zwiększy się przesył gazu z Polski do Ukrainy. Ważna inwestycja na Podkarpaciu gotowaartykuł
Pokaż artykuł
Ponad dwukrotne zwiększy się przesył gazu z Polski do Ukrainy. Ważna inwestycja na Podkarpaciu gotowa
Ponad dwukrotne zwiększy się przesył gazu z Polski do Ukrainy. Ważna inwestycja GAZ-SYSTEM na Podkarpaciu gotowa. Stacja regulacyjno-pomiarowa w Hermanowicach przy granicy polsko-ukraińskiej, po zakończonej rozbudowie, uzyskała pozwolenie na użytkowanie. Dzięki ukończeniu tej inwestycji - poprzez stację w Hermanowicach - możliwe będzie ponad dwukrotne zwiększenie przesyłu gazu w kierunku Ukrainy.
Saint-Gobain Isover zainwestował w Gliwicach ponad 70 mln zł w hybrydyzację pieca do wytopu szkłaartykuł
Pokaż artykuł
Saint-Gobain Isover zainwestował w Gliwicach ponad 70 mln zł w hybrydyzację pieca do wytopu szkła
Kolejna globalna firma zainwestowała w Gliwicach, w województwie śląskim. Międzynarodowy koncern Saint-Gobain Isover zainwestował w swojej fabryce zlokalizowanej w Gliwicach ponad 70 mln zł w hybrydyzację pieca do wytopu szkła. Firma zainwestowała w gliwicki zakład łącznie już blisko 800 mln złotych.
Czy firmy działające w sektorze OZE zmienią rynek magazynowy w Polsce?artykuł
Pokaż artykuł
Czy firmy działające w sektorze OZE zmienią rynek magazynowy w Polsce?
Przedsiębiorstwa z branży odnawialnych źródeł energii ogłaszają kolejne duże inwestycje na północy kraju. Będą potrzebowały ogromnych powierzchni do składowania elementów farm fotowoltaicznych i wiatrowych. To grupa najemców o bardzo specyficznych potrzebach, co być może skłoni deweloperów do budowania inaczej niż do tej pory – mówi Michał Rafałowicz, dyrektor regionalny w Newmark Polska.
Rozwój energii wiatrowej z Bałtyku ma realny wpływ już dziś na ceny energii w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Rozwój energii wiatrowej z Bałtyku ma realny wpływ już dziś na ceny energii w Polsce
Morska energetyka wiatrowa jest jedną z najbardziej rozwiniętych technologii produkcji energii i wciąż się dynamicznie rozwija. Na świecie działa już ok. 85 GW morskich farm wiatrowych, a kolejne dziesiątki gigawatów są w budowie.
GAZ-SYSTEM otrzymał prawie 200 mln złotych unijnego dofinansowania dla kolejnej inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
GAZ-SYSTEM otrzymał prawie 200 mln złotych unijnego dofinansowania dla kolejnej inwestycji
Dofinansowanie z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS) otrzymał projekt pn. „Budowa gazociągu Kędzierzyn-Koźle – Racibórz – Rybnik”.
REKLAMA